Dekoder VIN

Dekoder VIN to swoisty algorytm, który pozwala rozkodować informacje zawarte w 17-znakowym Numerze Identyfikacyjnym Pojazdu (VIN). W zależności od rozkodowującej aplikacji oraz dostępnych i zakodowanych w numerze źródeł danych dekoder oferuje różną liczbę informacji, które prezentowane są w formie raportu online.

Do czego służy dekoder VIN?

Rozkodowanie numeru VIN pozwala zidentyfikować i zweryfikować pojazd uzyskując na jego temat wiele kluczowych informacji. Jest to o tyle istotne, że dzięki nim kierowca jest w stanie sprawdzić informacje na temat samochodu podawane przez sprzedawcę czy handlarza. Po rozkodowaniu numeru VIN osoba zainteresowana nabyciem pojazdu ma dostęp do wszystkich podstawowych informacji o pojeździe oraz wielu dodatkowych kategorii, które są dostępne w Raporcie Historii Pojazdu.

Czego dowiem się z dekodera VIN?

Rozkodowanie numeru VIN pozwoli zweryfikować wiele kluczowych informacji o sprawdzanym pojeździe. Po rozkodowaniu numeru nadwozia i zamówieniu raportu zainteresowany pojazdem kierowca dowie się o:

Dodatkowo dekoder VIN pozwala zorientować się, czy samochód nie znajduje się w bazach kradzieżowych (w Polsce, Europie i Ameryce Północnej) oraz sprawdzić zdjęcia z poprzednich aukcji internetowych.

Jak rozszyfrować numer VIN?

Osoby zainteresowane rozkodowaniem numeru VIN interesującego Państwa pojazdu skorzystać mogą z naszego dekodera na stronie VIN-Info.pl. Po rozkodowaniu numeru VIN otrzymają Państwo podstawowe informacje na temat sprawdzanego samochodu oraz liczbę kategorii, które zawiera Raport Historii Pojazdu dostępny w trybie online.

X
ZAMKNIJ

Administratorem Twoich danych jest VIN-Info Sp. z o.o. (ul. Modelarska 18, 40-142 Katowice, Polska, ).
Możemy przetwarzać Twoje dane (adres IP, dane o przeglądarce i systemie operacyjnym oraz przybliżona lokalizacja): na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów do celów statystycznych i zarządzania stroną, przez okres do zakończenia analizy statystyk, nie dłużej niż przez 3 lata od roku, w którym uzyskano dane; na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów w celu marketingu bezpośredniego usług własnych, przez okres funkcjonowania strony lub do wycofania zgody. Współpracujemy z: firmami marketingowymi, wyszukiwarkami internetowymi, portalami społecznościowymi, firmami udostępniającymi narzędzia do badań statystycznych i obsługi portali społecznościowych, firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE.

Udostępnienie nam danych nie jest obowiązkowe, jednak bez ich podania strona może nie funkcjonować prawidłowo. Masz prawo dostępu do danych dotyczących Twojej osoby, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Możesz w dowolnym momencie cofnąć udzieloną zgodę na przetwarzanie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Strona może używać plików cookies i innych podobnych technologii we wspomnianych celach. Zgoda na ich używanie wyrażana jest za pośrednictwem ustawień wybranych przez Ciebie w przeglądarce. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych i ustawieniach przeglądarki znajduje się w [Polityce Prywatności].