Dekoder VIN

Dekoder VIN to swoisty algorytm, który pozwala rozkodować informacje zawarte w 17-znakowym Numerze Identyfikacyjnym Pojazdu (VIN). W zależności od rozkodowującej aplikacji oraz dostępnych i zakodowanych w numerze źródeł danych dekoder oferuje różną liczbę informacji, które prezentowane są w formie raportu online.

Do czego służy dekoder VIN?

Rozkodowanie numeru VIN pozwala zidentyfikować i zweryfikować pojazd uzyskując na jego temat wiele kluczowych informacji. Jest to o tyle istotne, że dzięki nim kierowca jest w stanie sprawdzić informacje na temat samochodu podawane przez sprzedawcę czy handlarza. Po sprawdzeniu VIN osoba zainteresowana nabyciem pojazdu ma dostęp do wszystkich podstawowych informacji o pojeździe oraz wielu dodatkowych kategorii, które są dostępne w Raporcie Historii Pojazdu.

Czego dowiem się z dekodera VIN?

Rozkodowanie numeru VIN pozwoli zweryfikować wiele kluczowych informacji o sprawdzanym pojeździe. Po rozkodowaniu numeru nadwozia i zamówieniu raportu zainteresowany pojazdem kierowca dowie się o:

Dodatkowo dekoder VIN pozwala zorientować się, czy samochód nie znajduje się w bazach kradzieżowych (w Polsce, Europie i Ameryce Północnej) oraz sprawdzić zdjęcia z poprzednich aukcji internetowych.

Jak rozszyfrować numer VIN?

Osoby zainteresowane rozkodowaniem numeru VIN interesującego Państwa pojazdu skorzystać mogą z naszego dekodera na stronie vin-info.pl. Po rozkodowaniu numeru VIN otrzymają Państwo podstawowe informacje na temat sprawdzanego samochodu oraz liczbę kategorii, które zawiera Raport Historii Pojazdu dostępny w trybie online.