FAQ - Często zadawane pytania

Jaki jest koszt sprawdzenia Historii Pojazdu?

Cena sprawdzenia historii pojazdu to koszt indywidualny zależny od wielu czynników. Główne parametry, które wpływają na koszt raportu VIN to ilość i zakres informacji, jakie są wyświetlone w darmowym sprawdzeniu numeru VIN. Logicznie rzecz biorąc im więcej informacji zawartych w przygotowanym przez nas raporcie, tym jego cena jest wyższa.

Dla swoich Klientów poza raportami VIN w wybranych przypadkach przygotowaliśmy kilka innych raportów. Między innymi Ekspercki Raport z oględzin pojazdu i Wycenę Wartości Rynkowej Pojazdu. Same raporty VIN są różne pod względem ceny i zakresu dostępnych informacji. Ich ceny w serwisie vin-info.pl zaczynają się od 6,40 zł za sztukę.

Jak długo czeka się na Raport VIN?

Zakupione raporty VIN swoim Klientom udostępniamy automatycznie po zaksięgowaniu realizowanej płatności. Czas oczekiwania na raport zależny jest więc od formy i operatora płatności.

Najdłużej na raport czeka się w przypadku płatności przelewem tradycyjnym na poczcie lub w oddziale banku. Wówczas raport VIN dostępny będzie dopiero po zaksięgowaniu wpłaty na koncie, co potrwać może nawet do trzech dni roboczych. Czas zaksięgowania transakcji jest również zależny od godziny pracy banków. Zlecona wpłata zazwyczaj najwcześniej zaksięgowana może być dopiero na następny dzień roboczy.

Najszybciej raport otrzymacie Państwo, korzystając z płatności online, kiedy wpłata księgowana jest natychmiast po złożeniu takiej dyspozycji. Wówczas raport udostępniamy Państwu maksymalnie kilka minut po wykonaniu transakcji płatniczej.

Jak się zalogować i sprawdzić kupione Raporty VIN?

Sprawdzenie zakupionych raportów VIN jest szybkie i proste, dotyczy to zarówno kont Klientów indywidualnych, jak i biznesowych. W celu sprawdzenia raportu VIN nasi Klienci muszą zalogować się do serwisu, wchodząc na stronę vin-info.pl i klikając znajdujący się jej w górnym prawym rogu przycisk "Zaloguj". Należy go wcisnąć, a następnie podać adres e-mail i hasło otrzymane na ten sam adres - który został podany podczas zakup raportu VIN.

Kiedy w Raporcie VIN odnajdziemy informacje o przebiegu pojazdu?

Raport Historii Pojazdu VIN-INFO może zawierać w sobie również informacje o przebiegu pojazdu, choć zależne jest to od pewnych warunków. Taka informacja w przygotowanym dla Państwa raporcie VIN znajdzie się w sytuacji, kiedy pojawia się ona w opcji darmowego sprawdzenia VIN. Wówczas przygotowany przez nas raport VIN zawiera w sobie informację o przebiegu sprawdzanego przez Państwa pojazdu. W innym wypadku taka informacja się w nim nie znajdzie. Niestety nie dla każdego numeru VIN możemy taką wiedzę posiadać.

Brak informacji o historii pojazdu z ASO

Wszelkimi siłami dążymy do tego, aby znajdujące się w naszych raportach VIN informacje były jak najdokładniejsze i tak obszerne, jak to tylko możliwe. Wszystko w celu ukazania Klientowi jak największej liczby kluczowych informacji o danym pojeździe. Niestety nie mamy wpływu na czynniki od nas niezależne. Stąd też tak samo obszernej wiedzy nie możemy posiadać dla każdego numeru z naszej bazy. Jedną z niedostępnych informacji może być właśnie brak danych o historii pojazdu z Autoryzowanego Serwisu Obsługi, co na szczęście zdarza się stosunkowo rzadko.

Szukam kodu PIN do radia, immobilizera lub alarmu

Informujemy, że nie posiadamy takich informacji, jak indywidualne kody "specjalne" nadawane dla pojazdów. W celu ich uzyskania Klient powinien udać się do Autoryzowanego Serwisu Obsługi danej marki, który takie informacje powinien posiadać i Klientowi ich udzielić.

W naszym serwisie znajdziecie Państwo jedynie informacje o tym, jak sprawdzić Historię Pojazdu, jak zamówić raport VIN interesującego Państwa auta oraz jakie informacje taki dokument będzie w sobie zawierał. Nie możemy natomiast pomóc w zakresie zdobycia kodów do radia, immobilizera, alarmu i innych pokładowych urządzeń Państwa samochodów.

Co to jest kod CAPTCHA?

CAPTCHA to rodzaj zabezpieczenia, które rozumiemy jako uwierzytelnianie. Pozwala ono chronić stronę przed spamem, rejestrowaniem fikcyjnych kont oraz odszyfrowywaniem haseł. CAPTCHA polega na wywołaniu reakcji użytkownika, który musi potwierdzić, że nie jest robotem. W tym celu wykonać należy prosty test uwierzytelniający, którego nie są w stanie wykonać automaty.

Test ten składa się z dwóch prostych elementów. Pierwszym jest nieco zniekształcony obraz z losowo wygenerowaną sekwencją liter i/lub liczb. Drugim pole tekstowe, w którym wpisać należy widoczne na obrazie znaki i/lub litery.

Jeżeli nie jesteście Państwo w stanie odczytać obrazu CAPTCHA lub nie widzicie go w ogóle, należy odświeżyć przeglądarkę internetową, co spowoduje wyświetlenie nowego obrazu.

W przypadku osób niedowidzących dostępne są wersje audio kodu CAPTCHA. Aby uzyskać dostęp do wersji audio, kliknąć należy w ikonę wózka inwalidzkiego widoczną obok pola tekstowego. Alternatywnym tekstem dla obrazu jest opcja "Posłuchaj i wpisz liczby, które usłyszysz". Niestety zabezpieczenia CAPTCHA w tej chwili są niedostępne w wersji dla osób jednocześnie niesłyszących i niewidomych.

Co zrobić, jeśli nie otrzymam zamówionego Raportu VIN?

Jeżeli nie otrzymali Państwo zamówionego raportu VIN, przed bezpośrednim kontaktem z nami warto kilka minut się wstrzymać. Raport do Klienta zazwyczaj dostarczany jest na jego skrzynkę e-mail w ciągu minuty. Zdarzyć się jednak może kilkuminutowe opóźnienie. Czas oczekiwania nie powinien być jednak dłuższy niż pięć minut. Sprawdzić należy również folder SPAM. Zamówione raporty automatycznie mogą bowiem lądować w folderze SPAM Państwa skrzynki e-mail.

Zawsze pozostaje również opcja bezpośredniego kontaktu z nami jako dostawcami zamówionych przez Państwa raportów. W razie ich nieotrzymania ponowimy wysyłkę takiego raportu VIN.

Ile czasu jest ważny zakupiony Raport VIN?

Zakupiony przez Państwa raport VIN ważny jest przez okres 30 dni od daty jego zakupu. Po tym czasie dostęp do zakupionego raportu zostanie zablokowany, a w celu jego odblokowania dokonać należy kolejnego zakupu. Apelujemy więc, aby w przypadku problemów z otrzymaniem zakupionych raportów skontaktować się z nami nie później niż w ciągu 30 dni. W innym wypadku nie będziemy mogli Państwu pomóc, a ponowna wysyłka raportu VIN nie będzie możliwa. W ciągu granicznych 30 dni nie ma z tym najmniejszego problemu.

Dla jakich pojazdów można kupić Raport VIN?

W swojej bazie mamy dostęp do wszystkich samochodów osobowych z kilku rynków. Znajdziecie tu Państwo raporty dotyczące samochodów osobowych z rynku europejskiego, amerykańskiego i azjatyckiego. W celu upewnienia się, czy dysponujemy raportem VIN interesującego Państwa pojazdu, wcześniej możecie się z nami skontaktować. Odpowiemy tak dokładnie, jak to tylko możliwe na wszystkie Państwa pytania. Odpowiedzi udzielimy w najkrótszym możliwym czasie.

Skontaktować się z nami możecie Państwo za pośrednictwem formularza kontaktowego znajdujące się pod linkiem www.vin-info.pl/kontakt.

Na czym polega Darmowe Sprawdzenie VIN?

Darmowe Sprawdzenie VIN to tylko i wyłącznie podstawowa forma sprawdzania i identyfikacji pojazdu. W żaden sposób nie można porównywać tej opcji sprawdzenia samochodu z płatnymi raportami z naszej bazy. Darmowe Sprawdzenie VIN jest jednak niezwykle korzystne i warto z tej możliwości skorzystać. Choćby z tego względu, że Klient dostanie wszystkie informacje na temat tego, co zawierają płatne raporty dotyczące danego numeru VIN.

Użytkownik dostaje informacje dotyczące rozpoznania pojazdu (wersja, klasa, rok produkcji, informacje na temat silnika, typu nadwozia, układu sterowania, napędu, skrzyni biegów, pochodzenia itp.), a także historii pojazdu (przebieg, zdjęcia, Historia zdarzeń i przeglądów technicznych, wyposażenie, sprawdzenie w bazie kradzieżowej itp.). Dodatkowo dostępny może być również raport dotyczący wyceny wartości rynkowej pojazdu i ekspercki raport z oględzin pojazdu. Przykładowe informacje i raporty dostępne przy darmowym sprawdzeniu VIN znajdziecie Państwo pod linkiem

Czy można zapłacić tradycyjnym przelewem na poczcie?

Zapłata za zakupione raporty VIN możliwa jest w kilku różnych formach. Jedną z możliwości jest przelew tradycyjny na poczcie, w oddziale banku lub w innej instytucji realizującej takie operacje finansowe.

W przypadku zapłaty klasycznym przelewem wydłuży się jednak czas oczekiwania na raport VIN. Ten dostępny będzie dopiero po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie bankowym. W zależności od pracy banków, operatorów płatności i dni, w których wykonywane są takie przelewy czas zaksięgowania środków wydłużyć może się do kilku dni roboczych, choć najczęściej księgowane są one na następny dzień roboczy po złożeniu takiej dyspozycji.

Najszybciej raport otrzymacie Państwo, korzystając z płatności online. Wówczas wpłata księgowana jest natychmiast po złożeniu dyspozycji. Raport taki do Państwa wglądu jest natomiast po kilku minutach od realizacji przelewu.