media

Profil firmy

Serwis VIN-INFO jest największą auto bazą w Europie. Nasi eksperci często są proszeni o fachowe porady, konsultacje oraz opinie przez najbardziej znane polskie media. Wzmianki o nas pojawiają się w prasie, radiu, Internecie i telewizji. Nasz rzecznik prasowy jest częstym gościem na antenie TVN Turbo (m.in. w programie "Turbo kamera", gdzie pomaga wykryć fałszerstw na rynku samochodowym).
O VIN-INFO pozytywnie pisała m.in. "Gazeta Podatkowa" i "Bloomberg Businessweek Polska", znany magazyn komputerowy "Komputer Świat" oraz miesięcznik motoryzacyjny "Auto Motor i Sport"

Poniżej prezentujemy krótkie streszczenia materiałów medialnych, w których pojawiły się wzmianki o naszym serwisie.

W tym miejscu prezentujemy również materiały przygotowane specjalnie dla przedstawicieli mediów – logotypy, raporty, broszury dotyczące profilu naszej firmy oraz prezentujące informacje o oferowanym produkcie.

Dodatkowo zapraszamy do zapoznania się z krótkimi filmami reklamowymi oraz spotami radiowymi, które pomogą Państwu bliżej poznać naszą markę.

Media o nas

aktualność Auto Świat nr 44/2016 (1095) - Mazda po wałku 2 listopada 2016

2-go listopada 2016 w kioskach jest dostępny nowy numer tygodnika Auto Świat w którym został zamieszczony artykuł o nieuczciwym handlarzu, którego udało się zdemaskować m.in. dzięki naszemu serwisowi. W naszym Raporcie Historii Pojazdu VIN-Info została wykryta szkoda pojazdu, która dyskwalifikowała pojazd jako "bezwypadkowy". Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru tygodnika Auto Świat.

Link: http://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/nowy-auto-swiat-44-2016-juz-w-sprzedazy/dq35l6

Auto Świat nr 44/2016 (1095) - Mazda po wałku
Auto Świat nr 44/2016 (1095) - Mazda po wałku
aktualność Polityka - nr 32 (3071), 3.08-9.08 2016 3 Sierpnia 2016

3-go sierpnia 2016 w kioskach i w sieci pojawił się nowy numer Polityki, a w nim tekst opisujący praktyki polskich handlarzy używanych samochodów sprowadzanych z krajów zachodnich. Artykuł pomagał tworzyć jeden z naszych ekspertów, Piotr Korab, który tłumaczy jak należy sprawdzać auta przed ich zakupem. Tekst Juliusza Ćwielucha bazuje na wypowiedziach praktykującego handlarza, który zdradza szczegóły nieuczciwych praktyk (również jego własnych), gdyż jak sam mówi ma nadzieję, że dzięki temu "może się ktoś obudzi" i zajmie wreszcie wprowadzeniem zmian chroniących kupującego i mogących zmniejszyć liczbę wypadków na polskich drogach. Dowiadujemy się co w żargonie handlarzy oznaczają określenia typu, "banan", "Titanic" czy "ćwiara", ale przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie używanego pojazdu, aby nie dać się oszukać.

Link: http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1670528,1,skad-sie-biora-auta-niebite-i-z-niskim-przebiegiem.read

Serwis AutoBaza.pl w magazynie 'Polityka'
Serwis AutoBaza.pl w magazynie 'Polityka'
aktualność Już 15 lat weryfikujemy przeszłość pojazdów 10 Kwietnia 2016

Historia naszego serwisu sięga 1996 roku, ale jako Autobaza.pl oficjalnie wystartowaliśmy w kwietniu 2001 roku, wtedy też zdecydowaliśmy się na opracowanie prostej witryny umożliwiającej sprawdzanie historii danego pojazdu. Portal okazał się bardzo pomocnym narzędziem, znacznie ułatwiającym podjęcie decyzji o zakupie używanego samochodu. Na przestrzeni lat serwis się zmieniał, nadal go rozwijamy i rozbudowujemy o nowe funkcjonalności. Dziś stanowi największą, niezależną bazę danych VIN z historią pojazdów dostępną na rynku europejskim.

Zapraszamy do zapoznania się z 15 letnią historią naszego serwisu: http://www.autobaza.pl/15-lecie

Autobaza ma 15 lat
Autobaza ma 15 lat
aktualność TVN TURBO - TURBO KAMERA - Sezon 17 odcinek 10 3 Listopada 2015

Z pomocy naszego eksperta skorzystała ekipa znanego fanom motoryzacji programu interwencyjnego „Turbo Kamera” emitowanego w TVN Turbo. W reportażu wyemitowanym w odcinku 10 („Turbo Kamera” 17) poświęconym fałszerstwom, których dopuszczają się sprzedawcy aut, wykorzystane zostały raporty z historią pojazdu zaoferowanego na aukcji internetowej jako bezwypadkowy. Do redakcji programu trafiły prośby o interwencję od osoby, która natrafiła w ogłoszeniu na podejrzany samochód Jeep Wrangler sprowadzony z USA (oferowany przez znaną firmę prowadzoną przez osoby deklarujące, że są pasjonatami tej marki). Na podstawie przygotowanej przez naszą firmę analizy numeru VIN (VIN-Info) okazało się, że samochód oferowany jako „pojazd w stanie idealnym” otrzymał w USA najniższą klasę prawną (odpowiednik polskiego złomu).
O skomentowanie materiału poproszono naszego eksperta. Piotr Korab z Vin-Info ustalił, że oferowany na aukcji Jeep przeszedł poważny pożar, w wyniku którego został spalony cały jego przód oraz wnętrze. Z jego pomocą ekipie „Turbo Kamery” udało się skompromitować nieuczciwego sprzedawcę, który zmienił treść ogłoszenia na aukcji oraz zamieścił zdjęcia spalonego pojazdu.

Zapraszamy do obejrzenia programu: http://player.pl/programy-online/turbo-kamera-odcinki,249/odcinek-10,S17E10,54397.html?atpl#play

TVN TURBO - TURBO KAMERA - Sezon 17 odcinek 10
aktualność TVN TURBO - TURBO KAMERA - Sezon 17 odcinek 7 13 Października 2015

Nasz ekspert Piotr Korab został zaproszony do programu „Turbo Kamera” w TVN Turbo (sezon 17, odcinek 7). Reportaż, który swoją premierę miał 13.10.2015 roku dotyczył kręconych liczników. Ekspert VIN-Info pomógł udowodnić reporterowi, że faktyczny przebieg dwóch samochodów oferowanych w ogłoszeniach internetowych o wiele odbiega od stanu deklarowanego przez sprzedawców.
Raporty VIN wykonane przez naszą firmę potwierdziły fałszerstwo firmy sprzedającej Forda Galaxy z 2005 roku oraz nieuczciwość podkrakowskiego sprzedawcy oferującego dostawczego Peugeota Partner.
Okazało się, że Ford Galaxy ma przebieg 318 087 km (sprzedawca deklarował 171 523 km). Kręcony licznik udało się ustalić na podstawie historii, na którą nasza firma natrafiła na holenderskim portalu ogłoszeniowym.
Peugeot Partner, który oferowany był jako samochód z przebiegiem 170 000 km, miał 211 tys. km na liczniku.
Firma VIN-Info kolejny raz przyczyniła się do wykrycia nieuczciwości sprzedawców używanych samochodów i pomogła w walce z plagą kręconych liczników.

Zapraszamy do obejrzenia programu: http://player.pl/programy-online/turbo-kamera-odcinki,249/odcinek-7,S17E07,54394.html?atpl#play

TVN TURBO - TURBO KAMERA - Sezon 17 odcinek 7
aktualność TVN TURBO - TURBO KAMERA - Sezon 17 odcinek 5 29 Września 2015

Ekipa programu pomogła ustalić zakrojone na dużą skalę fałszerstwa komisu zlokalizowanego pod Kielcami, w którym natrafiono na wiele samochodów dostawczych z mocno kręconymi licznikami.
W reportażu Filipa Cieszkowskiego, który został wyemitowany w 5 odcinku programu „Turbo Kamera” (sezon 17) pracownicy VIN-Info pomogli reporterowi sprawdzić kilka samochodów po numerach VIN. Okazało się, że właściciel komisu oferował samochody, których przebieg bardzo różnił się od stanu faktycznego. Jeden z pojazdów na liczniku miał 227 tysięcy kilometrów. Okazało się, że na holenderskim portalu ogłoszeniowym widniał on z przebiegiem sięgającym niemal… pół miliona kilometrów (498 tysięcy km). Kolejne różnice były równie spektakularne i nie spadały poniżej 50 tysięcy km.
Przesłane przez naszą firmę raporty stały się jednym z dowodów, które reporter TVN przedstawił podczas interwencji policji w komisie i posłużyły do zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa (zatajenie przed Klientem faktu, że liczniki oferowanych samochodów zostały cofnięte).

Zapraszamy do obejrzenia programu: http://player.pl/programy-online/turbo-kamera-odcinki,249/odcinek-5,S17E05,54392.html?atpl#play

TVN TURBO - TURBO KAMERA - Sezon 17 odcinek 5
aktualność TVN TURBO - TURBO KAMERA - Sezon 17 odcinek 4 22 Września 2015

Piotr Korab z VIN-Info pojawił się jako ekspert w 4 odcinku programu „Turbo Kamera” w TVN Turbo. Program swoją premierę miał 22 września 2015 roku. Zostaliśmy przedstawieni jako rzetelna i wiarygodna firma zajmująca się profesjonalnym badaniem historii pojazdów na podstawie numeru VIN.
Nasz ekspert pomógł ustalić reporterowi faktyczny przebieg samochodu marki Mercedes oferowanego w ogłoszeniu jako „samochód w stanie idealnym, z przebiegiem 220 tys. km”. Na podstawie przeprowadzonej przez nas analizy okazało się, że pojazd na liczniku ma ponad 520 tysięcy przejechanych kilometrów.
Po dłuższych poszukiwaniach reporter ustalił, że prawdopodobnie oferta skierowana jest w stronę pośredników, a przebieg samochodu "jest do negocjacji".

Zapraszamy do obejrzenia programu: http://player.pl/programy-online/turbo-kamera-odcinki,249/odcinek-4,S17E04,54391.html?atpl#play

TVN TURBO - TURBO KAMERA - Sezon 17 odcinek 4
aktualność Serwis AutoBaza.pl w magazynie "Komputer Świat" Sierpień 2015

Tym razem nasz serwis AutoBaza.pl pojawił się w jednym z najbardziej znanych magazynów komputerowych. W sierpniowym numerze czasopisma "Komputer Świat" (2015 rok) zamieszczono pozytywną recenzję naszej darmowej aplikacji AutoSkaner, która doskonale sprawdzi się podczas zakupu używanego auta.
W artykule "Ze smartfonem po auto" prezentowany jest program pozwalający sprawdzić informacje o aucie za pomocą kodu AZTEC, który można szybko zeskanować z dowodu rejestracyjnego. Program połączony jest z międzynarodowymi bazami pojazdów skradzionych, co umożliwia szybkie wykluczenie ewentualności zakupu auta pochodzącego z przestępstwa. AutoSkaner pozwala również sprawdzić historię pojazdu na podstawie numeru VIN (pożary, wypadki i stłuczki, naprawy w serwisach, zarejestrowane stany licznika itp.).
Nasza aplikacja prezentowana jest tutaj jako przydatne narzędzie, które można zabrać ze sobą, gdy oglądamy auta wystawione na sprzedaż i uniknąć w ten sposób przykrych niespodzianek.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem: 2015-08-komputer-swiat_387_autoskaner_artukul.jpg

Serwis AutoBaza.pl w magazynie 'Komputer Świat'
Serwis AutoBaza.pl w magazynie 'Komputer Świat' okładka
aktualność VIN-Info w magazynie Bloomberg Businessweek Polska 16 Września 2013

W artykule Jana Jęczmyka "Antypicownicy buszują w niszy" zamieszczonym na łamach "Bloomberg Businessweek Polska" z 13.09.2013 roku (nr 37/2013) nasz serwis został wskazany jako cenne źródło informacji dla osób planujących zakup samochodu używanego na wolnym rynku. Artykuł dotyczy technik stosowanych przez nieuczciwych sprzedawców aut oraz sposobów walki z nimi.
Autor przestawia krótką historię firmy VIN–Info oraz świadczone przez nas usługi. Wskazuje, że mogą one stać się bardzo cennym źródłem danych i pomóc odrzucić w przedbiegach ogłoszenia, które są niezgodne z faktycznym stanem auta. Nasza firma polecana jest jako rzetelne rozwiązanie do dekodowania numeru VIN pojazdów pochodzących z polskiego i zagranicznego rynku oraz jedno z narzędzi, które pozwalają ograniczyć nieuczciwość sprzedawców. W artykule pojawiają się wypowiedzi rzecznika prasowego VIN–Info Marcina Glenszczyka, który przedstawia specyfikę działania naszego serwisu oraz w przystępny sposób objaśnia, jak pomaga on uniknąć pułapek, które czyhają na kupującego na polskim rynku samochodów używanych. Zapraszamy do zapoznania się z całym artykułem: 2013-09-16-vin-info-bloomberg-businessweek-polska.pdf

VIN-Info w magazynie Bloomberg Businessweek Polska
aktualność Autobaza.pl w czasopiśmie Gazeta Podatkowa 2 Maja 2013

W artykule Tomasza Konieczego „Jak bezpiecznie kupić używany samochód?” zamieszczonym na łamach „Gazety Podatkowej” z dnia 2.05.2013 roku nr 35(972) nasz serwis Autobaza.pl został wskazany jako cenne źródło dla osób, które chcą samodzielnie zdobyć, jak najwięcej informacji na temat kupowanego samochodu. Artykuł, krok po kroku, przestawia działania, które powinien podjąć każdy kupujący, aby zapewnić bezpieczeństwo transakcji i nie dać się oszukać sprzedawcy oferującemu używane auto.
Autor wskazuje serwis Autobaza.pl jako miejsce, gdzie czytelnicy mogą, na podstawie numeru VIN pojazdu, szybko ustalić, czy auto pochodzi z legalnego źródła (nie figuruje w bazach pojazdów skradzionych). Pojawia się również informacja o tym, że w naszym serwisie czytelnicy „Gazety Podatkowej”, dzięki rozkodowaniu numeru VIN, mogą poznać rok modelowy i inne parametry techniczne oraz zamówić szczegółowy raport, który będzie zawierał historię pojazdu (informacje o wypadkach i kolizjach, wezwaniach oraz akcjach serwisowych, dane ze stanu licznika).

Zapraszamy do przeczytania artykułu: 2013-05-02-vin-info-gazeta-podatkowa.png

Autobaza.pl w czasopiśmie Gazeta Podatkowa
Autobaza.pl w czasopiśmie Gazeta Podatkowa miniaturka
aktualność VIN-Info na policyjnych warsztatach Zwalczanie przestępczości samochodowej 4 Grudnia 2012

Przedstawiciele VIN-Info wzięli udział w warsztatach „Zwalczanie przestępczości samochodowej” zorganizowanych w Szkole Policji w Pile. Spotkanie odbyło się w dniach 28-30 października 2012 roku, a nasi eksperci wystąpili m.in. obok przedstawicieli Biura Kryminalnego KGP, Biura Wywiadu Kryminalnego, Centralnego Biura Śledczego z Gorzowa Wielkopolskiego, Komedy Stołecznej Policji, Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Białymstoku.
Nasze wystąpienie poświęcone zostało zagadnieniu praktycznego zastosowania aplikacji VIN Dekoder oraz VIN Monitor przez instytucje i podmioty gospodarcze identyfikujące lub weryfikujące dane o używanych pojazdach dostępnych na rynku. Przedstawiliśmy, w jaki sposób dane z naszych szczegółowych raportów przygotowywanych po rozkodowaniu numeru VIN, mogą zostać wykorzystane do wykrywania przestępczości gospodarczej (handel samochodami kradzionymi i nielegalnie sprowadzonymi z zagranicy, sprzedaż pojazdów z cofniętymi licznikami przy zatajeniu tego faktu przed kupującym).
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową relacją z warsztatów i wystąpienia ekspertów VIN-Info: 2012-12-04-vin-info-policja-zwalczanie-przestepczosci-samochodowej.png

Relacja z obecności VIN-Info na policyjnych warsztatach Zwalczanie przestępczości samochodowej
VIN-Info na policyjnych warsztatach Zwalczanie przestępczości samochodowej miniaturka
aktualność VIN-Info w magazynie auto motor i sport 20 Stycznia 2012

Wypowiedź naszego rzecznika prasowego – Marcina Glenszczyka – na temat raportów z historią pojazdów sprowadzanych z USA została przytoczona w artykule Jacka Dobkowskiego „Drogi interes” opublikowanego na łamach znanego magazynu motoryzacyjnego „Auto Motor i Sport” (nr z lutego 2012 roku). Artykuł przedstawia zagadnienie handlu autami sprowadzanymi z USA i historie potwierdzające nieuczciwość pośredników oferujących pojazdy po powodziach, poważnych stłuczkach i wypadkach, które na rynku amerykańskim zostały przeznaczone do kasacji.
Rzecznik prasowy VIN-Info wskazuje, że około 70% pojazdów sprawdzanych przez Klientów naszej firmy w amerykańskiej bazie Carfax ma problemy. Zwykle są to auta odnowione po poważnych wypadkach i oferowane na polskim rynku jako pojazdy „w stanie idealnym lub prawie idealnym” (wypadkowa przeszłość auta może okazać się poważnym zagrożeniem dla kierowcy i pasażerów). Raporty VIN z historią tych pojazdów pozwalają wykryć nieuczciwość pośredników próbujących zarobić na nawiedzy konsumenta i uniknąć zakupu samochodów, które nie powinny w ogóle znaleźć się na polskich drogach. Zapraszamy do przeczytania całego artykułu: 2012-01-20-auto-motor-sport.pdf

VIN-Info w magazynie auto motor i sport
aktualność Autobaza.pl w serwisie moto.gadu-gadu.pl 16 Lutego 2011

Wyniki badań przeprowadzanych przez Autobaza.pl wykorzystane zostały w serwisie motoryzacyjnym moto.gadu-gadu.pl. Dotyczyły one pojazdów amerykańskich sprowadzanych na polski rynek. Analiza historii i sprawdzenie pojazdów po unikalnych numerach VIN w amerykańskiej bazie CARFAX, pozwoliły udowodnić, że stan samochodów trafiających do Polski zza oceanu jest zatrważający. Aż 70% sprawdzonych przez naszych ekspertów pojazdów sprowadzanych z USA i Kanady było bardzo poważnie uszkodzonych w wypadkach i stłuczkach drogowych lub w ogóle zostały uznane na rodzimym rynku za samochody przeznaczone do kasacji.
W serwisie podkreślono, że nasze analizy wskazują konieczność zachowania szczególnej ostrożności podczas kupowania od pośredników samochodów pochodzących z rynku amerykańskiego.

VIN-Info w serwisie moto.gadu-gadu.pl
VIN-Info w serwisie moto.gadu-gadu.pl miniaturka
aktualność VIN-Info w programie Panorama na antenie TVP2 1 Sierpnia 2010

Problemem fałszerstw historii pojazdów zainteresowane są także inne media. Podczas tworzenia materiału informacyjnego przez Telewizję polską zostaliśmy poproszeni obok przedstawicieli Policji o zabranie głosu w dyskusji czego przykładem może być materiał z TVP2, gdzie mieliśmy przyjemność wystąpić. Zapraszamy do obejrzenia całego materiału.

VIN-Info w programie Panorama na antenie TVP2

Zapraszamy inne media do współpracy na płaszczyznach związanych z problematyką badania historii pojazdu.

Pobierz plik

Rzecznik prasowy

Piotr Korab

adres email

Materiały do pobrania

Filmy reklamowe

  • 1) Cofnięty licznik play
  • 2) Wyklepany play
  • 3) Po powodzi play
  • 4) Kradziony play
  • 5 Przemalowany play