O firmie

Już od kilkunastu lat dostarczamy szczegółowe informacje na temat pojazdów na podstawie unikalnego numeru nadwozia VIN. Jako pierwsi w Polsce stworzyliśmy Dekoder VIN działający online.

Kim jesteśmy?

Firmę VIN-INFO sp. z o.o. założyliśmy w 2009 roku. Nasze doświadczenie w branży samochodowej jest jednak o wiele dłuższe – marka powstała po przekształceniu firmy AutoBaza.pl s.c., która działała na rynku w latach 1999-2009.

Impulsem do rozpoczęcia działania w branży motoryzacyjnej stały się nasze prywatne problemy przy zakupie używanego samochodu. W poszukiwaniach zauważyliśmy, że stan techniczny większości pojazdów znacznie odbiega od informacji podawanych w ogłoszeniach. Połączyliśmy specjalistyczną wiedzę z 2 dziedzin – informatyki i oznakowania pojazdów. I tak narodził się pomysł, aby stworzyć narzędzie, które umożliwiałoby uzyskanie szczegółowych danych o samochodach na podstawie ich numerów VIN.

Wiedza i doświadczenie naszej kadry, intensywne prace i szereg testów pozwoliły nam stworzyć innowacyjne narzędzie – pierwszy w Polsce dekoder numerów VIN działający online. Bardzo szeroki zakres danych rozkodowanych z nr VIN samochodów produkowanych w różnych krajach oraz rozbudowana historia pojazdu sprawia, że oferta VIN-INFO jest produktem unikalnym na skalę światową.

Jaką drogę przeszliśmy?

Narzędzie zaprojektowaliśmy z myślą o specjalistach – rzeczoznawcach, biegłych sądowych, stacjach zajmujących się diagnostyką samochodową. Szybko zauważyliśmy jednak, że nasza Historia Pojazdu oraz Dekoder VIN wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród osób prywatnych, które chcą zdobyć możliwie, jak najwięcej informacji przed zakupem używanego pojazdu. Podjęliśmy wyzwanie. Nasi specjaliści rozpoczęli prace nad poszerzeniem funkcjonalności serwisu i dołączenia do oferty kolejnych modułów – tym razem nie do wyceny pojazdów czy na potrzeby przeglądów technicznych, ale maksymalnie wspomagających osoby kupujące używane auto na wolnym rynku.

Co oferujemy?

Nasza Historia Pojazdu to szereg przydatnych informacji zarówno dla osób prywatnych kupujących używany pojazd, jak i Stacji Kontroli Pojazdów, auto komisów, Stacji Demontażu Pojazdów, warsztatów mechanicznych oraz innych użytkowników profesjonalnych. W naszych serwisach użytkownicy mogą uzyskać szczegółowe dane o pojeździe na podstawie jego numeru nadwozia (VIN).

Raporty obejmują między innymi:

  • podstawowe dane pochodzące z rozkodowania numeru VIN (m.in. marka, model, rok produkcji, typ silnika)

  • informacje ze światowych baz pojazdów skradzionych

  • szczegółową historię pojazdu (zarejestrowane stany licznika, wzmianki o przeglądach, informacje o wypadkach)

  • informacje o szkodach pojazdu z oznaczonymi miejscami

Wiele informacji pozyskanych z naszej historii pojazdu pozwala uniknąć zakupu samochodów, których stan techniczny znacznie odbiega od tego, co sprzedawcy deklarują w anonsach zamieszczanych w serwisach ogłoszeniowych lub na portalach aukcyjnych.

Do czego dążymy?

Głównym celem naszej firmy jest ulepszanie produktu i sprawne dostarczanie naszym Klientom szczegółowych danych na temat sprawdzanych pojazdów. Cały czas pracujemy nad doskonaleniem dekodera VIN oraz uzupełnianiem danych w historii pojazdu – ulepszamy funkcjonalność, dodajemy nowe moduły, uzupełniamy bazy danych, z których korzysta system, dołączamy biblioteki zdjęć. Dążymy do tego, aby nasz produkt był najbardziej wiarygodny i utrzymywał swoją pozycję lidera na polskim i europejskim rynku.

Jednocześnie, chcemy zwiększać świadomość społeczną na temat fałszerstw samochodowych. Walczymy z plagą cofanych liczników, ukrywania stłuczek czy klęsk żywiołowych, na które był narażony pojazd. Wspieramy również walkę z przestępczością samochodową.

X
ZAMKNIJ

Administratorem Twoich danych jest VIN-Info Sp. z o.o. (ul. Modelarska 18, 40-142 Katowice, Polska, ).
Możemy przetwarzać Twoje dane (adres IP, dane o przeglądarce i systemie operacyjnym oraz przybliżona lokalizacja): na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów do celów statystycznych i zarządzania stroną, przez okres do zakończenia analizy statystyk, nie dłużej niż przez 3 lata od roku, w którym uzyskano dane; na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów w celu marketingu bezpośredniego usług własnych, przez okres funkcjonowania strony lub do wycofania zgody. Współpracujemy z: firmami marketingowymi, wyszukiwarkami internetowymi, portalami społecznościowymi, firmami udostępniającymi narzędzia do badań statystycznych i obsługi portali społecznościowych, firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE.

Udostępnienie nam danych nie jest obowiązkowe, jednak bez ich podania strona może nie funkcjonować prawidłowo. Masz prawo dostępu do danych dotyczących Twojej osoby, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Możesz w dowolnym momencie cofnąć udzieloną zgodę na przetwarzanie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Strona może używać plików cookies i innych podobnych technologii we wspomnianych celach. Zgoda na ich używanie wyrażana jest za pośrednictwem ustawień wybranych przez Ciebie w przeglądarce. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych i ustawieniach przeglądarki znajduje się w [Polityce Prywatności].