ARCHIWUM - klauzula informacyjna

Przedstawiona poniżej treść ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego oraz nie stanowi odzwierciedlenia aktualnej oferty firmy.

Plany ofertowe

api dla programistów

Opis

Dla programistów przygotowaliśmy API - zestaw narzędzi udostępnionych zewnętrznie, a umożliwiających uzyskanie informacji o pojeździe na podstawie VIN.
Jeżeli w swoim programie posiadasz dane pojazdu i numer VIN, to dzięki naszemu API możesz zaimplementować np:

 • przekierowanie do naszego serwisu na stronę zakupu raportu z podaniem swojego identyfikatora partnera - dzięki temu na każdym zakupionym przez takiego Klienta raporcie zarobisz 40% jego wartości
 • pobranie informacji o danych pojazdu z dekodera VIN w formacie XML lub JSON i wykorzystanie tych informacji we własnej aplikacji np. do podpowiedzi marki czy modelu pojazdu

VIN API – to zestaw narzędzi udostępnionych dla zewnętrznych twórców oprogramowania umożliwiający uzyskanie informacji o pojeździe na podstawie VIN (numeru nadwozia). Dzięki udostępnianym na zewnątrz procedurą możliwe jest korzystanie z informacji z niezależnie tworzonych aplikacji desktopowych lub internetowych.

Proponowane moduły

VIN API
api Daje możliwość sprawdzenia danych technicznych dowolnego pojazdu.
Więcej

VIN API - to zestaw narzędzi udostępnionych dla zewnętrznych twórców oprogramowania umożliwiający uzyskanie informacji o pojeździe na podstawie VIN (numeru nadwozia). Dzięki udostępnianym na zewnątrz procedurą możliwe jest korzystanie z informacji z niezależnie tworzonych aplikacji desktopowych lub internetowych.

Dla posiadaczy serwisów internetowych, którzy chcieli by zamieścić możliwość rozkodowania numeru nadwozia VIN na swojej stronie przygotowaliśmy gotowe widgety dostępne poprzez program partnerski.

 • dane podstawowe po VIN
 • pełny dekoder po VIN
 • informacje o historii pojazdu
 • automatyczne logowanie z zewnętrznych programów
 • dekodowanie kodów AZTEC z dowodów rejestracyjnych

Prezentacja funkcjonalności

VIN Dekoder
dekoder Umożliwa sprawdzenie pojazdu na podstawie numeru VIN. Daje dostęp do parametrów technicznych, wyposażenia, zdjęć i historii pojazdu
Więcej

Moduł VIN-DEKODER to rozbudowany moduł dostarczający informacji zebranych przez system ekspertowy o sprawdzanym numerze VIN. Użytkownik może w swoich ustawieniach wybrać, które informacje o numerze VIN, są dla niego przydatne i tylko takie zakładki będą aktywne. Do wyboru użytkownika są następujące zakładki:

 • Parametry - czyli rozkodowanie fabrycznego numeru VIN, zależne od informacji jakie zostały tam umieszczone przez producenta
 • Przeglądy - to lista znanych przeglądów w Stacjach Kontroli Pojazdów wraz z wynikiem badania technicznego, może być przydatna dla SKP jeśli pojazd pojawił się kilka godzin wcześniej w innej stacji SKP i wynika badania był negatywny
 • Przebiegi - informacje zbierane od instytucji i firm oraz z portali aukcyjnych i ogłoszeniowych, w których pojawił się pojazd
 • Internet - informacje o aukcjach i ogłoszeniach na których znalazł się pojazd wraz z opisami jakie pojawiły się na aukcji opisującymi stan i wyposażenie pojazdu
 • Zdjęcia - chronologicznie posortowane zdjęcia pojazdu
 • Poszukiwany - zakładka ze sprawdzeniem czy pojazd nie jest poszukiwany w dostępnych bazach pojazdów poszukiwanych i skradzionych
 • Sprawdzenia - histroria sprawdzeń pojazdu w systemie VIN-INFO połączona z mapą i geolokalizacją sprawdzającego
 • Defekty - wynik sprawdzenia przez system czy pojazd nie podlega akcji serwisowej umieszczonej na liście publikowanej przez UOKIK
 • Producent - informacje o producencie pojazdu

VIN-DEKODER współpracuje z czytnikiem kodów kreskowych i pozwala na odczytanie kodu z dowodu rejestracyjnego pojazdu co znacznie przyspiesza odczyt i rozkodowanie informacji i eliminuje powstanie pomyłek.

Moduł VIN-DEKODER przeznaczony jest dla diagnostów SKP, rzeczoznawców, pracowników wydziałów komunikacji, policji, autokomisów i wszystkich innych osób, które potrzebują informacji o pojeździe na potrzeby własne, czyli nie chcą odsprzedawać raportu osobom trzecim. Moduł VIN-DEKODER nie pozwala na wydruk raportu o pojeździe.

Prezentacja funkcjonalności

Raporty historii pojazdu
Trzy proste kroki aby zarabiać na sprzedaży raportów:
 • podpisujemy umowę o współpracy (bez limitów sprzedaży i bez wstępnych opłat)
 • klienci stacji kontroli pojazdu mogą kupować od pracownika stacji raport o pojeździe (pieniądze za cały raport trafiają bezpośrednio na stacje)
 • na koniec miesiąca VIN-INFO wystawia fakturę dla SKP o wartości wszystkich raportów z miesiąca pomniejszoną o 40% prowizji, która zostaje dla SKP

Obecne ceny raportów to 9.90, 19.90, 39,90 w zależności od zawartości. 40% z każdej z tych cen pozostają na stacji. Program jest maksymalnie bezpieczny dla SKP, ponieważ klient na podstawie darmowego sprawdzenia decyduje czy chce kupić raport, a pieniądze za jego sprzedaż w całości trafiają do SKP. Jeśli SKP nie sprzeda w ciągu miesiąca, żadnego raportu nie poniesie żadnych kosztów obsługi programu partnerskiego.

Prezentacja funkcjonalności

Dekodowanie kodu AZTEC 2D z dowodu rejestracyjnego
dekoder kodu aztec 2d Daje możliwość dekodowania informacji z kodu dowodu rejestracyjnego pojazdu.
Więcej

API do rozkodowania kodu Aztec 2d z dowodu rejestracyjnego skierowane jest do programistów i webmasterów, którzy chcieliby na swojej stronie www lub w aplikacji mieć możliwość dekodowania odczytu informacji z kodu dowodu rejestracyjnego pojazdu. Udostępniamy tutaj 2 narzędzia:

 1. Usługę dekodujacą zaszyfrowane w kodzie informacje po podesłaniu ciągu znaków odczytanych z kodu dowodu rejestracyjnego
 2. Aplikację w postaci apletu Java do umieszczenia na stronie WWW, która pozwala używać kamery/czytnika kodów do skanowania kodu i przekazania go do API w celu zwrócenia informacji.

Dane w kodzie kreskowym dowodu rejestracyjnego są zapisane w postaci zakodowanej.

Idea działania API do kodów kreskowych jest następująca:

 1. Odczyt kodu kreskowego
 2. Wysyłanie danych zakodowanych do VIN-INFO
 3. Dekodowanie
 4. Odesłanie rozkodowanych danych pojazdu

Dekoder API jest ograniczony jedynie do danych o pojeździe i nie zwraca w wyniku żadnych danych osobowych a w szczególności nie zwraca danych o właścielu pojazdu.

Prezentacja funkcjonalności

Program partnerski
partnerzy Pozwala szybko i wygodnie generować nasze raporty w celu odsprzedaży.
Więcej

Korzyści ze współpracy

Program Partnerski to forma współpracy pomiędzy naszym serwisem a właścicielami serwisów internetowych. Uczestnictwo w nim to prosty i bezpieczny sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy bez wychodzenia z domu. Zacznij zarabiać razem z nami jeszcze dziś!

Firmom przystępującym do współpracy z VIN-Info na zasadach dealerskich w zakresie sprzedaży produktów i usług zapewniamy pełne wsparcie w zakresie:

 • marketingowym, obejmującym wspólne kampanie reklamowe, promocje i programy lojalnościowe dla klientów końcowych,
 • edukacyjnym, obejmującym profesjonalne szkolenia produktowe, techniczne i handlowe
 • konsultingowym, obejmującym ciągły i bezpośredni kontakt do dedykowanego opiekuna firm dealerskich, jak również dedykowaną tylko dla partnerów stronę informacyjną, z dostępem do aktualnych informacji związanych z Programem Współpracy Dealerskiej, cenników, ofert, prezentacji, i innych materiałów niezbędnych do codziennej pracy.

Nasza propozycja współpracy przeznaczona jest dla:

 • firm zajmujących się sprzedażą usług eksperckich i doradczych i posiadających własne kanały sprzedaży
 • portali, serwisów i stron internetowych powiązanych tematycznie z motoryzacją, sprzedażą samochodów,
 • kafejek internetowych,
 • Call-Center
 • producentów i dystrybutorów sprzętu motoryzacyjnego

W celu otrzymania dodatkowych informacji prosimy o kontakt pod adresem e-mail.

Warunki współpracy

Poszukujemy firm, które będą pośredniczyły w sprzedaży naszych usług. Produkty i usługi VIN-Info z pewnością uatrakcyjnią i uzupełnią Państwa ofertę, a przez to pozwolą budować przewagę konkurencyjną.

Podstawowe warunki współpracy w ramach Programu Partnerskiego:

 • Program Partnerski jest przeznaczony dla podmiotów gospodarczych i pełnoletnich osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej.
 • Przystąpienie do Programu następuje w momencie rejestracji i akceptacji przez Organizatora.
 • Naszą ofertę partnerską kierujemy do tych firm i osób, które są otwarte na nowe pomysły i stale poszukują nowych dróg rozwoju
 • Udział w Programie nie wymaga wnoszenia żadnych opłat.
 • Cookie identyfikuje Twoich Klientów przez 180 dni.

Jak zostać partnerem?

Rejestracja w programie jest całkowicie darmowa. Nie wymaga też od Ciebie wielkiego wysiłku, ani też specjalnych umiejętności technicznych.
Zacznij od zapoznania się z regulaminem programu i wypełnienia formularza aplikacyjnego. Na podany przez siebie adres e-mail wyślemy informację potwierdzającą Twoją rejestrację w programie. W każdej chwili będziesz mógł zalogować się na swoje indywidualne konto Partnera w celu poprawienia swoich danych, czy też kontroli stanu środków skumulowanych na swoim rachunku. Na swoim koncie będziesz miał także dostęp do reklam, które możesz umieścić na swojej stronie internetowej.

Modele współpracy

 1. Program Partnerski.

  Jeżeli posiadasz stronę internetową, załóż u nas konto i zostań naszym Partnerem. Po zalogowaniu będziesz mógł wybrać materiały do zamieszczenia na swojej stronie. Dostaniesz prowizję za każdą wygenerowaną przez Ciebie sprzedaż! W tym modelu współpracy polecacie Państwo usługi VIN-Info swoim Klientom po cenach ustalonych przez VIN-Info. Usługodawcą w umowach jest VIN-INFO, a Klientem jest Państwa Klient. Państwa Klient płaci za usługi bezpośrednio do VIN-Info a po opłacie usług Państwo otrzymujecie prowizję zgodnie z podpisaną Regulamin.

Prezentacja funkcjonalności