Raport Historii Pojazdu dla pojazdów z Holandii

Raport dla pojazdów z Holandii, który możecie Państwo zamówić w naszym serwisie to niezbędny dokument dla każdego, kto planuje kupić samochód sprowadzony z tego rynku, czy sprowadzić go osobiście. Dzięki niemu Klient jest w stanie zweryfikować ofertę przedstawioną przez sprzedawcę na podstawie oficjalnych i legalnych źródeł, które są w nim dostępne. Dowiecie się Państwo m.in. kto i jak długo użytkował oferowany pojazd w Holandii, sprawdzicie jego dane techniczne i wiele więcej.

Ilość informacji dostępnych w raporcie dla pojazdów z Holandii zależna jest od sprawdzanego numeru VIN. Sam raport podzielony został na kilka sekcji:

 1. Status pojazdu

  W tej sekcji każdy z Klientów znajdzie informacje o obecnym stanie pojazdu i jego historii na terenie Holandii. Informacje tu zawarte mogą między innymi ostrzec przed pojazdem powypadkowym bądź przeznaczonym do złomowania. Klient dowie się również czy dany pojazd ma ważne ubezpieczenie OC oraz przegląd techniczny, a także, kiedy miejsce miały pierwsza i ostatnia rejestracja. Znajduje się tu również informacja, czy pojazd taki nie był w Holandii zarejestrowany jako TAXI.

 2. Informacje podstawowe

  Marka, model, typ nadwozia, ilość drzwi, liczba miejsc czy kolor - te i wiele innych kluczowych informacji o danym pojeździe zawiera sekcja "Informacje podstawowe".

 3. Historia własności

  Ta sekcja zawiera w sobie chronologię rejestracji pojazdu w Holandii. Przeglądając rekordy tej sekcji, Klient dowie się, ile i jakich właścicieli miał dany pojazd oraz jaki miał on status - pojazdu służbowego lub prywatnego. Może być to również pojazd poleasingowy lub byłe TAXI.

 4. Dane techniczne

  W tym miejscu Klient znajdzie wykaz danych technicznych sprawdzanego pojazdu. Dotyczą one kilku zagadnień, a więc silnika, masy, wymiarów, przyczepy, osi, rodzaju paliwa, obecności instalacji gazowej czy klasy emisji spalin.

UWAGA!!! Do każdego Raportu dla pojazdów z Holandii GRATIS dodajemy Weryfikację przebiegu NAP. Pozwala ona sprawdzić przebieg sprowadzonego z Holandii pojazdu na bazie oficjalnych danych.

Holenderska fundacja Nationale Auto Pas (NAP) to podmiot zajmujący się zapobieganiem fałszowaniu przebiegów pojazdów używanych. Od roku 1991 Nationale Auto Pas zbiera przebiegi niemal wszystkich pojazdów silnikowych w Holandii. Odczyty przebiegów w ich bazie mają samochody osobowe, ale także ciężarówki czy motocykle. NAP zbiera je ze stacji kontroli pojazdów, warsztatów serwisowych, importerów aut, firm leasingowych oraz holenderskiego Ministerstwa Transportu.

Weryfikacja przebiegu NAP pozwala się upewnić, że podany przebieg nie jest podejrzany. Sprawdzenie NAP dostępne jest w języku polskim.

Każda weryfikacja przebiegu NAP składa się z dwóch sekcji:

 1. Identyfikacja pojazdu

  Zawiera ona w sobie zestaw informacji o weryfikowanym pojeździe, a więc markę, logotyp, model, wersję, rok produkcji i oczywiście datę sporządzenia weryfikacji.

 2. Wynik sprawdzenia

  Ta sekcja zawiera wynik weryfikacji przebiegu pojazdu w bazie NAP, który może mieć jedną z trzech postaci:

  • przebieg autentyczny - podany przebieg zgadza się z bazą NAP, a więc jest sensowny i wiarygodny
  • przebieg zafałszowany - podany przebieg nie pasuje do odczytów z bazy NAP i zachodzi podejrzenie jego sfałszowania
  • brak danych - dla danego numeru VIN w bazie NAP nie ma wystarczająco dużo danych, aby móc zweryfikować przebieg

UWAGA!!! Weryfikacji przebiegu NAP w tym przypadku nie można zamówić oddzielnie. Jest to bezpłatny dodatek do Raportu VWE.