Raport Historii Pojazdu dla pojazdów z USA

W naszym serwisie możecie Państwo otrzymać również raport VIN dla pojazdów sprowadzonych ze Stanów Zjednoczonych. Swoim Klientom oferujemy je na podstawie informacji pozyskanych w Narodowym Systemie Informacyjnym Oznaczeń Pojazdów Motorowych (NMVTIS).

Informacje w systemie NMVTIS gromadzone są na bazie danych przesyłanych do niego z firm ubezpieczeniowych, złomowisk i punktów odzysku, które są do tego zobowiązane na podstawie federalnego prawa. Dane te z konkretnych stanów aktualizowane są w różnych odstępach czasowych, ale nie trwa to dłużej niż miesiąc.

Ilość danych z systemu NMVTIS zależy od sprawdzanego numeru VIN. Klienci mogą tu znaleźć:

 • informacje dotyczące samochodów, busów, ciężarówek, motocykli, pojazdów rekreacyjnych, kempingowych i traktorów
 • informacje ze stanowych wydziałów komunikacji
 • informacje o nadanych przez stanowe wydziały komunikacji etykietach
 • informacje z firm ubezpieczeniowych i recyklingowych, a więc stacji odzyskiwania czy złomowisk, które na podstawie prawa federalnego do systemu muszą zgłosić szkodę całkowitą
 • informacje ze złomowisk i stacji odzyskiwania, które otrzymują wraki w ramach rządowego programu "Cash for Clunkers"
 • informacje na temat odczytów licznika przy kolejnych rejestracjach

W celu prostszego odczytania informacji zawartych w raporcie VIN dla pojazdów z USA dzielony jest na kilka sekcji:

 1. Parametry pojazdu

  Ta sekcja zawiera w sobie zestaw danych technicznych pojazdu, które określane są na podstawie numeru VIN. Poza marką, modelem czy typem silnika znaleźć można tu informacje m.in. o wymiarach i spalaniu pojazdu.

 2. Akty własności

  W tej sekcji zawarta jest historia rejestracji sprawdzanego pojazdu na terenie Stanów Zjednoczonych. Przy każdym rekordzie poza datą i miejscem rejestracji znajduje się również odczyt licznika.

 3. Rekordy złomowany/powypadkowy/zabezpieczony

  Zawarte w tej sekcji informacje dotyczą powypadkowej przeszłości pojazdu.

 4. Ostrzeżenia

  Tu Klienci znajdą ostrzeżenia dotyczące danego pojazdu. Sygnalizowane są one na podstawie etykiet, które konkretnemu pojazdowi są przypisywane przez odpowiednie instytucje, którymi są stanowe wydziały komunikacji.

Chcąc dowiedzieć się, w jaki sposób należy interpretować informacje zawarte w Narodowym Systemie Informacyjnym Oznaczeń Pojazdów Motorowych, zalecamy zapoznanie się z materiałami zawartymi na stronie www.vehiclehistory.gov. Dzięki zgromadzonym tam informacjom łatwiej będzie interpretować wszystkie informacje oraz zrozumieć znaczenie dołączonych do pojazdu etykiet. Dodatkowo każdy z naszych Klientów może zażyczyć sobie niezależnej inspekcji pojazdu jako Raport Historii Pojazdu NMVTIS oraz konsultacji w celu otrzymania innych informacji o pojeździe.

X
ZAMKNIJ

Administratorem Twoich danych jest VIN-Info Sp. z o.o. (ul. Modelarska 18, 40-142 Katowice, Polska, ).
Możemy przetwarzać Twoje dane (adres IP, dane o przeglądarce i systemie operacyjnym oraz przybliżona lokalizacja): na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów do celów statystycznych i zarządzania stroną, przez okres do zakończenia analizy statystyk, nie dłużej niż przez 3 lata od roku, w którym uzyskano dane; na podstawie naszych prawnie uzasadnionych interesów w celu marketingu bezpośredniego usług własnych, przez okres funkcjonowania strony lub do wycofania zgody. Współpracujemy z: firmami marketingowymi, wyszukiwarkami internetowymi, portalami społecznościowymi, firmami udostępniającymi narzędzia do badań statystycznych i obsługi portali społecznościowych, firmami hostingowymi, którym możemy przekazywać te dane (odbiorcy danych). Dane mogą być przekazywane poza UE, jedynie do Państw lub podmiotów zatwierdzonych prawem UE.

Udostępnienie nam danych nie jest obowiązkowe, jednak bez ich podania strona może nie funkcjonować prawidłowo. Masz prawo dostępu do danych dotyczących Twojej osoby, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ich przeniesienia. Możesz w dowolnym momencie cofnąć udzieloną zgodę na przetwarzanie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Masz prawo skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Polsce lub jego odpowiednika w innym państwie UE.

Strona może używać plików cookies i innych podobnych technologii we wspomnianych celach. Zgoda na ich używanie wyrażana jest za pośrednictwem ustawień wybranych przez Ciebie w przeglądarce. Więcej informacji o zasadach przetwarzania przez nas danych i ustawieniach przeglądarki znajduje się w [Polityce Prywatności].